Graniczna rzeka Nysa Łużycka, piknik i nocne wędkowanie

W dniu 06 lipca 2024 roku Koło Terenowe Nr 1 zorganizowało i przeprowadziło integracyjne spotkanie członków oddziału nad Nysą Łużycką, na wysokości wsi Żytowań. Wędkarze już o godzinie 8.00 rozpoczęli wędkowanie. Ryby nie specjalnie brały, ale około godziny 15.00 w siatkach mieliśmy ponad 3 kg ryb. Po zakończonym wędkowaniu zaczęli zjeżdżać uczestnicy pikniku. Nad wcześniej rozstawionymi stołami rozciągnięto plandekę chroniącą przed upalnym słońcem. Jako pierwsze danie do konsumpcji podano gorącą grochówkę zamówioną w barze „Iskra”. Później był smażony karp, złowione ryby, sałatki, udka i pałki z kurczaka oraz inne smakołyki przywiezione przez biesiadujących. Sielanka trwała do godziny 19.00 kiedy to nadeszła burza. W pośpiechu zwinęliśmy cały sprzęt i ewakuowaliśmy się do stanicy w Kosarzynie. Deszcz przestał padać, ale nikt już na zewnątrz nie chciał siedzieć. Zostaliśmy w środku. Krzysztof zaczął grać na gitarze a reszta włączyła się do śpiewania naszych ulubionych piosenek. Najwytrwalsi śpiewali do 2.00 w nocy. Około południa wróciliśmy do domów.

W pikniku wzięło udział 22 członków oddziału i jedna sympatyczka. Dziękuję szczególnie Zbyszkowi, Heniowi, Izabeli, Andrzejowi i innym, którzy zorganizowali i aktywnie pomagali w tym przedsięwzięciu oraz za turystyczny klimat i wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia za rok.

Tadeusz Lech