Spotkanie integracyjne

68ba10742cd22495aPrzy gubińskim Oddziale PTTK od 2009 roku działają szkolne kluby turystyczne, których członkowie raz w miesiącu spotykają się na wspólnych imprezach, zabawach, wycieczkach.

W listopadzie obchodzili także razem Święto Niepodległości. W jesiennej scenerii Wyspy Teatralnej, przy płonącym ognisku poznawali historię Polski śpiewali patriotyczne pieśni, wskrzeszali bohaterski czas.

053e0ed08289e711c Druga część spotkania przeznaczona była na zabawy integracyjne, rozwiązywanie kalamburów, pieczenie kiełbasek, o które zadbał PTTK.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a żegnające się z żalem dzieci już się umawiały na kolejne, które odbędzie się 6 grudnia w siedzibie PTTK.

Uczestnikami ogniska byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Gubinie, Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Gubinie i Szkoły Podstawowej ze Starosiedla z opiekunami: Iwoną Kolińską, Gabrielą Jans, Grażyną Dymarczyk, Augustyną Nowak- Magnowską i Dorotą Zdziebło.

Grażyna Dymarczyk