I znów się działo!

1ae26c007de807d37Grażyna Dymarczyk – Prezes GKR „Luz” zwołała na 16 listopada spotkanie miłośników jednośladów. O 17.00 w Klubie Turysty zjawiło się 25 osób.

Za ich sprawą niemal błyskawicznie nakryły się stoły. Czegóż na nich nie było?! Sałatki na tysiące sposobów, kotlety – niespodzianki, wrapy, faszerowane kwadratowe (sic!) jajka, krokiety, barszcz prezesa, ciasta…Niepodobna wymienić wszystkich arcydzieł sztuki kulinarnej przygotowanych przez „Luzaków”.

Spotkanie poprowadziła profesjonalna i jak zawsze pogodna Grażyna Dymarczyk, wspierana przez Iwonę Kolińską i Kazimierza Walaszkę.

Przywitawszy zebranych, Prezes „Luzu” złożyła sprawozdanie za mijający rok, przypominając wszystkie – bardzo liczne – spotkania, rajdy, spacery, wycieczki. Powiedziała m. in.: Gubiński Klub Rowerowy „Luz” liczy 46 członków, którzy w tym roku spotkali się na 30 imprezach turystycznych, z których samodzielnie przygotowali 25. Były to : · spotkania z ciekawymi ludźmi; · wycieczki piesze: Spacer Noworoczny, po Ogrodach Świata w Berlinie; · 4 wycieczki rowerowe po okolicy, rowerzyści zabiezpieczali trasę Biegu bez Granic; jako barwna grupa uczestniczyli w korowodzie rowerowym w Wiośnie nad Nysą; · 10 rajdów rowerowych, min. :(7 wakacyjnych „Rajdów dla Frajdy” od końca lipca do września w każdy weekend), rajd do Wagenburga w czasie Pikniku Rowerowego” W Sercu Łużyc”, II Nocny Rajd Rowerowy, rajd do Kosarzyna w ramach akcji „Wkręć się w Autyzm”; · spływ kajakowy po Nysie; · zabawa karnawałowa; · 3 zebrania dotyczące organizacji Pikniku Rowerowego” W Sercu Łużyc”, II Nocnego Rajdu Rowerowego, Rajdów dla Frajdy; · prace społeczne na rzecz OM PTTK Gubin (w czerwcu i listopadzie). Ponadto nasi członkowie uczestniczyli w ogólnopolskich i regionalnych zlotach kolarskich, w wycieczkach i spotkaniach organizowanych przez Zarząd PTTK i inne kluby, Balu Sylwestrowym, obchodach Dnia Kobiet, w festiwalu Cauntry w Wolsztynie, Zaduszkach, w wycieczkach oddziałowych: Roztocze 31.04-5.05 2019 oraz Kaszuby 13-15.09. 2019 r.

c5fc43f98f35c7837Podkreśliła, że aktywności może „Luzakom” pozazdrościć niejeden zespół. Podziękowała uczestnikom i organizatorom. Wśród tych ostatnich dyplomami za aktywność, szczególne zaangażowanie, krzewienie idei PTTK, reprezentowanie gubińskiego oddziału w imprezach regionalnych i ogólnopolskich oraz bezinteresowną pracę na rzecz OM PTTK Gubin zostali uhonorowani: Krystyna Sikorska, Kazimierz Walaszko, Stanisław Pawłowski, Mirosław Sikorski, Aldona Robowska, Żaneta Adamska, Romuald Skrzypczak, Johanes Klatzek, Wanda Matuszak, Nina Ptak, Maria Cieslik, Kaśka Izdebska, Antoni Bartczak, Iwona Kolińska, Anatol Niekraszewicz.

W dalszej części spotkania powstał plan pracy na następny rok. Nawet nie znając szczegółów, można mieć pewność, że atrakcji będzie nie mniej niż w roku 2019.

Przyjemna atmosfera zebrania stała się wręcz radosna i zabawna, kiedy koleżanki Grażyna Dymarczyk oraz Iwona Kolińska rozpoczęły ceremoniał pasowania nowych członków „Luzu”. Wszyscy „nowi” okazali się zwinni, gibcy i …szczupli, bez trudu przechodząc przez niewielką obręcz. Dzielnie spożyli tajemniczy napój, po czym składali hołd Pani Prezes, śpiewając słynny przebój Jarząbka: „Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu”. Iwona odczytała rotę przysięgi „Luzaka”, którą „nowi” chórem powtórzyli, przepisowo unosząc dwa palce w górę. Finał ceremonii to wręczenie pamiątkowych medali oraz certyfikatów zaświadczających wpisanie w rejestr GKR „Luz” i otrzymanie nowych imion. Grono „Luzaków” powiększyło się o: Alicję Drozdowską- Uśmiechniętą Ramę, Christopha Derbota- Niezły Łańcuch, Zdzisławę Głowińską- Wspaniałą Oponę, Ninę Ptak- Wesołą Kierownicę, Franciszka Ptaka- Fajny Błotnik, Danutę Sipak – Zadowoloną Detkę, Jadwigę Skwarek- Uroczą Lampkę, Janusza Tuszyńskiego, Dobre Siodełko, Teresę Zajkowską – Fajną Szprychę.

Pasowanie było ostatnią – oficjalną – częścią wieczoru, który przedłużył się, jak zwykle, do późnych godzin. Nic dziwnego! Przecież „Luzacy” potrafią się świetnie bawić, a przede wszystkim lubią się!

Wasza Fajna Szprycha