ZAKOŃCZENIE SEZONU U LUZ-aków

W sobotę 19.10.2013r. GKR „LUZ” zorganizował zakończenie sezonu połączone z grzybobraniem. W piękny słoneczny dzień (pogoda zamówiona przez Romualda N.) wyruszyliśmy spod bazy PTTK przez Niemcy, z uwagi na remont drogi, i dalej przez Wyspę Teatralną w kierunku Kosarzyna. Wielką frajdą i przyjemnością była jazda ścieżką wśród mieniących się kolorami liści drzew. Delikatny zefirek powodował, że liście majestatycznie opadały na jadących. Przewodnik grupy R.Nalepa zawiódł nas w samo serce pachnącego żywicą lasu. Grzybobranie rozpoczął kol. Gienek, który pierwszy znalazł dorodnego zdrowego kozaka. Uzbrojeni w koszyki i noże rozproszyliśmy się po lesie. Łupem padły podgrzybki, zielonki, a także okazały prawdziwek.

Zadowoleni zakończyliśmy udane grzybobranie i wróciliśmy do domów przygotowując się na część drugą tzn. wieczorne spotkanie w Klubie. Przy kawie i słodyczach podzieliliśmy się wrażeniami z tymi, którzy nie mogli uczestniczyć w „klubowym grzybobraniu”. Był czas na wspomnienia z rajdów, plany na rok przyszły. Nie zabrakło również tańców i śpiewów przy akompaniamencie gitarowym Krzyśka i Ryśka. Piosenki Okudżawy i Grechuty przez nich śpiewane pozwalają zapomnieć, że czas upływa. Sympatyczny wieczór, którego atmosferę tworzyli jego uczestnicy, członkowie naszego oddziału i nasi znajomi z rajdów z Jasienia i Krosna Odrz.

Dziękujemy za organizację Romualdowi Nalepie i jak zawsze niezawodnym dziewczynom Gabrysi,Eli i Basi. Choć oficjalnie zakończyliśmy klubowy sezon rowerowy aura sprzyja, więc pewnie jeszcze gdzieś wyruszymy.

Mirosław Sikorski