Kulig w Kosarzynie

1851a602aa38c4f9fW dniu 9 stycznia 2010 r. Klub Górski „Dreptaki” i Zarząd OM PTTK w Gubinie zorganizowali dla swoich członków „KULIG”. Do Kosarzyna, pomimo bardzo obfitych opadów śniegu, dojechało aż 29 uczestników tej udanej imprezy turystycznej.

Punktualnie o godzinie 11 do Stanicy wodnej PTTK w Kosarzynie dojechał Pan Adam Zając z Łomów ze swoim zaprzęgiem konnym. Do zaprzęgu oprócz małych sań dołączono duże sanie, wykonane specjalnie na tę okazję przez Franka Sałandziaka.

Pierwszą turę kuligu koniki dowiozły z Kosarzyna do Łomów i z powrotem. Druga i trzecia tura dojechała kuligiem do plaży „Oaza”.

2d2489d5c6b94bbf7 Wszyscy uczestnicy Kuligu byli pod wielkim wrażeniem pięknej scenerii zimowej okolic Kosarzyna. Organizatorzy przygotowali również ognisko, przy którym można było się ogrzać, upiec kiełbaskę oraz pośpiewać turystyczne piosenki , przy dźwiękach gitary Krzysztofa Szmigielskiego. Zarząd OM PTTK w Gubinie dziękuje wszystkim organizatorom tej udanej i dobrze zorganizowanej imprezy turystycznej. Szczególne podziękowania należą się : Frankowi Sałandziakowi, Tadeuszowi Mochnaczowi, Eli Guziewicz, Andrzejowi Konieczce. Nastepny kulig za rok – jeżeli dopisze pogoda.