Rok 2011 – Rokiem Turystyki Rodzinnej w PTTK – komunikat

Komisja Turystyki Kolarskiej ZG PTTK ustaliła zadanie doraźne na rok 2011, będący Rokiem Turystyki Rodzinnej w PTTK. Będzie nim: Udział

Rodzin „rowerowych” w imprezach jedno i wielodniowych organizowanych przez ogniwa PTTK (koła, sekcje, kluby, oddziały, komisje). Przez Rodzinę rozumie się dwoje rodziców i dziecko/dzieci lub dwoje lub więcej dzieci i jeden rodzic (razem minimum 3 osoby). Przynajmniej jedna osoba z Rodziny musi być członkiem PTTK i członkiem ogniwa biorącego udział w Konkursie. Minimalna długość przejechanej trasy zgodna z regulaminem KOT. Punktowane są imprezy w których uczestniczy minimum 20 osób z wyjątkiem rowerowych obozów wędrownych – w tym przypadku minimum 7 osób.

Punktacja: ● za każdy udokumentowany dzień wycieczki jednej Rodziny – 1 punkt, ● za każdy udokumentowany dzień udziału w Zlocie Centralnym jednej Rodziny – 2 punkty.

Potwierdzenie: Osobna lista zawierająca następujące dane: ● data imprezy, ● nazwa imprezy, ● nazwa organizatora, ● nazwisko i imiona członków Rodziny, ● trasa imprezy i ilość przejechanych kilometrów, ● ilość uczestników imprezy (nie dotyczy Zlotu Centralnego), potwierdzona przez organizatora (pieczątka z imprezy lub pieczątka ogniwa PTTK organizującego imprezę) lub przodownika turystyki kolarskiej (imię, nazwisko, nr uprawnień, podpis).

Komisja Turystyki Kolarskiej ZG PTTK