BO WSZYSCY TURUŚCI

b32b6becfcca7ec20to jedna rodzina, starsi czy młodsi, chłopak czy dziewczyna- śpiewają petetekowcy. I my w naszym gubińskim peteteku też. Bo to zupełnie bez większego znaczenia, że nasz kolega MIECZYSŁAW JASINOWSKI swoją pierwszą legitymację PTTK otrzymał w Oddziele Miejskim PTTK w Żarach w marcu 1958r będąc jeszcze w maturalnej klasy. Ale potem po skończeniu szkoły i studiach przeniósł się do Oddziału Miejskiego PTTK w Gubinie, w którym pełniąc różne funkcję z prezesura w latach 1992-94 włącznie, pozostał do dnia dzisiejszego.

I tu właśnie w połowie grudnia mijającego roku uroczyście obchodziliśmy Jego sześćdziesięciolecie członkostwa.

6907e617a09bec117Jubilat ma bogatą kolekcję odznaczeń petetekowskich od brązu, poprzez srebro do złota 1989r.z tytułem „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”, której poświęcił cały swój turystyczny czas. Już od 1978r może pochwalić się legitymacją kierownika wycieczek szkolnych, upoważniającej do organizowania wycieczek turystyczno-krajoznawczych, oraz wypoczynku po pracy. Przed tym od 1975r jest posiadaczem odznaki i legitymacji „Służba kultury szlaku”. Jest to honorowa służba społeczna. Zadaniem tego typu służby jest wpływanie na kulturę turystyki. Inaczej mówiąc wychowanie młodzieży na kulturalnych turystów, umiejących znaleźć się w grupie i na szlaku.

Temu przede wszystkim nasz jubilat Mieczysław poświęcił sześćdziesiąt lat swego członkostwa. Dalszego udziału w życiu peteteku w zdrowiu, życzyliśmy podczas uroczystości, zakończonej biesiadą przy smacznych potrawach z dzika upolowanego przez bohatera wieczoru, bowiem jest również myśliwym.

Kaśka Janina Izdebska