3858157e40ed051faEuropejskie Dni Dziedzictwa- MIĘDZYRZECZ 13 IX 2009

Europejskie Dni Dziedzictwa pn.„Zabytkom na odsiecz! Nasz Królewski, piastowski zamek w Międzyrzeczu” poświęcone było tematyce Zamku Międzyrzeckiego, a organizatorem sesji popularno – naukowej był Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Międzyrzeckiej.

W Sesji, która odbyła się w sali portretów trumiennych Międzyrzeckiego Zespołu Muzealnego wzięli udział członkowie PTTK Lubuskiego Porozumienia Oddziałów, harcerze, dzieci i młodzież szkół międzyrzeckich, nauczyciele oraz osoby zainteresowane.

Na spotkaniu wiele ciekawych informacji dot. zamku przekazał T. Łaszkiewicz w swoim wystąpieniu „Zamek w Międzyrzeczu”, natomiat Cz. Woźniak wystąpił z zagadnieniem na temat „PTTK a ochrona zabytków”. Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość zwiedzania zamku oraz Zespołu Muzealnego

9df9596e9c70abe82 W dalszej części spotkania zaplanowano zwiedzanie miasta.

Uczestnicy poznali min.kompleks szpitalny w Obrzycach oraz przeszli się szlakiem turystycznym Międzyrzecza.

Wszyscy uczestnicy spotkania zdobyli odznakę Regionalnej Odznaki Turystyczno- Krajoznawczej „Turysta Ziemi Międzyrzeckiej”.

Następnym etapem pobytu w Międzyrzeczu było zebranie w biurze PTTK Międzyrzecz, które prowadziła przewodnicząca Lubuskiego Porozumienia Oddziałów Danuta Cierpisz.

W spotkaniu w Międzyrzeczu wziął udział Zarząd OM PTTK Gubin