I RAJD WZDŁUŻ NYSY LUŻYCKIEJ PORAJÓW – GUBIN

dcx05509Gubiński Klub Rowerowy „LUZ” w dniach 16 – 19.04.2016 r. był organizatorem I Rajdu Rowerowego wzdłuż Nysy Łużyckiej.

Początek rajdu od miejscowości Porajów gmina Bogatynia na tzw. trój styku, gdzie 01.05.2004 r. odbyły się oficjalne uroczystości przyjęcia do Unii Europejskiej Polski i Czech, z udziałem Premierów: Polski, Czech i Niemiec. dcx05543Dlaczego rajd został zorganizowany wzdłuż tej rzeki? Trasa wiedzie ścieżką rowerową przyległą do rzeki a oddaloną od głównych szos. Jadąc mijamy setki mniejszych i większych atrakcji turystycznych: klasztory, zabytki, przełomy techniki, wzgórza zabytkowych miasteczek aż wreszcie wpisany na listę światową UNESCO Park Mużakowski. Trasa wiedzie wśród zielonych łąk i lasów. W rankingu niemieckiego klubu ADFC ma najwyższą kategorię. W rajdzie uczestniczyli reprezentanci z m. Lubska, Krosna Odrzańskiego, Drzeńska, Sadzerzewic, Polanowic, Gubina. Wszyscy godnie promowali miasto Gubin i OM PTTK Gubin. Na zakończenie rajdu w siedzibie OM PTTK Gubin odbyło się podsumowanie pod przewodnictwem Pani Prezes Grażyny Bartkowiak i zaproszonych gości w osobach: Pani wiceburmistrz Gubina Justyny Karpisiak, radnego miasta Gubina Pana Roberta Woszaka, Pana Stefana Pilaczyńskiego. Pani wiceburmistrz jak i zaproszeni goście wysoko ocenili rajd i zaangażowanie uczestników w promowaniu miasta Gubina nagradzając ich dyplomami i upominkami. Jednocześnie Samorząd Miasta Gubina zapewnił uczestników objęcie patronatem kolejnych zorganizowanych rajdów.

Organizatorem I Rajdu wzdłuż Nysy Łużyckiej Porajów- Gubin byli: Anatol Niekraszewicz i Romuald Skrzypczak.