III NOCNY RAJD ROWEROWY

Przy pięknej gubińskiej złotej jesieni, członkowie GKR „LUZ” przy PTTK Oddział Miejski w Gubinie pod kierownictwem jego Prezesa, kol. Niny i kol. Stanisława postanowili zorganizować, po dłuższej przerwie spowodowanej panującą pandemią, „III Nocny Rajd Rowerowy”, tym razem na dłuższym dystansie – od Wyspy Teatralnej, aż do stanicy PTTK w Kosarzynie i z powrotem do Gubina tj. w przybliżeniu ok. 30 km.

Przy wydatnej pomocy „Luzaków” – kol. Niny, Danuty i Alicji zorganizowano i oznaczono dwie grupy jaskrawo ubranych rowerzystów z GKR „LUZ”, GKR „BIDON” oraz sympatyków PTTK, z udziałem jedynego dziecka – 8 letniego Huberta, którzy punktualnie o godz. 16.00 wyruszyli z Wyspy Teatralnej ścieżkami rowerowymi wzdłuż Nysy Łużyckiej w kierunku Kosarzyna.

Prowadzenie grup rowerowych zabezpieczali członkowie GKR „LUZ”:

– grupę fioletową – kol. Krystyna i kol. Janusz – nasz sympatyk

– grupę białą – kol. Janek i kol. Mirek

Po ok. ponad godzinnej jeździe wszyscy dotarli do stanicy PTTK w Kosarzynie gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, gorące i zimne napoje oraz pamiątkowe gadżety przygotowane przez pozostałych członków PTTK, kol. Ninę, Romana, Wojtka, Grażynę, Elę, Teresę oraz Jagodę, którzy z różnych przyczyn nie mogli jechać rowerami.

Po odpoczynku przy ognisku, zaraz po zapadnięciu zmroku, dwie grupy wyruszyły w drogę powrotną w kierunku Gubina. Jadąc za jaskrawo i odblaskowo ubranymi oświetlonymi rowerzystami. Wświetle reflektorów samochodowych można było dostrzec bezpieczne piękno jazdy rowerem nocą, czemu m.in. miał służyć zorganizowany nocny rajd rowerowy.

Przejazd rowerzystów w obie strony zabezpieczał samochód „techniczny” prowadzony przez kol. Stanisława.

Dzięki zaangażowanej pracy naszych „fotoreporterek” kol. Tamary i Beaty mogliśmy zobaczyć fotorelację wszystkich uczestników rajdu w pełnej krasie jesieni oraz jesiennego wieczoru.

Ogółem w rajdzie uczestniczyły 32 osoby, w tym tylko jedno dziecko.

Zakończenie i rozwiązanie rajdu nastąpiło ok. godz. 20.00, na pogrążonym w mroku parkingu marketu „Biedronka przy ul. Miodowej.

Słodki poczęstunek w postaci różnych ciastek zapewniła w atrakcyjnej cenie – Cukiernia „Sikora” z Gubina, natomiast dzięki udostępnieniu warników przez GKR BIDON mogliśmy wypić gorące napoje – za co serdecznie dziękujemy.

Poprzez zdyscyplinowanie uczestników i wydatnej pomocy pozostałych członków PTTK – III Nocny Rajd Rowerowy uważamy za udany.

P.S.