Informacja o impresie z okazji DNIA KOBIET

dsa03038

W piękny słoneczny dzień 06 marca 2011 roku Koło Terenowe nr 2 i DREPTAKI zorganizowali zgodnie z planem na 2011 rok Dzień Kobiet pod tytułem „Spacer z Kobietami”.Zgodnie z hasłem przewodnim impreza rozpoczęła się od zbiórki pod Urzędem |Miejskim przy ul. Piastowskiej ok. godziny 14.00.

Zebrana grupa 27 osób udała się spacerkiem po ścieżce rowerowej w kierunku północnego mostu kolejowego, wzdłuż rzeki granicznej Nysy Łużyckiej. dsa03046Szukając oznak nadchodzącej wiosny wesoła gromadka poznawała okolice nadbrzeżne, niegdyś niedostępną strefę graniczną. Wielu uczestników spaceru zainteresowało się zgliszczami mostu i obiektami militarnymi położonymi w okolicach ul. Piastowskiej. Józef- przewodnik zainteresował gromadkę miejscem dawnej przystani kajakowej. W trakcie spaceru byliśmy chyba jedynymi użytkownikami ścieżki rowerowej w tym dniu nie licząc o dziwo auta osobowego jadącego w naszym kierunku !!! Po trzydziestu minutach marszu dotarliśmy do stacji monitorującej stan rzeki Nysy Łużyckiej. Uczestnicy – kobiety poproszono o odczytanie na wodowskazie obecnego stanu rzeki, wszystkie Panie odpowiedziały bezbłędnie, że jest to stan wody wynoszący 1.70 m. dsa03070Niezwykle ciekawym obiektem na trasie wycieczki okazał się sam most kolejowy wybudowany przez Niemców. Po przekroczeniu mostu uczestnicy spaceru zostali zaskoczeniu miłą niespodzianką w postaci słodkich ciastek i kwiatkiem dla każdej Pani.

Franek, Andrzej, Robert i Rysiu w altance przy ścieżce rowerowej zorganizowali miejsce wypoczynku po długim spacerku i możliwość posilenia się. Uczestnicy spaceru po posiłku udali się w drogę powrotną do Klubu Turysty w siedzibie PTTK OM Gubin. Droga powrotna minęła równie przyjemnie, jak droga w stronę miejsca docelowego. Po kolejnej godzinie gromadka dotarła do Klubu Turysty i znowu zaskoczone zostały Kobietki, ponieważ czekał na nie ogromny tort z dedykacją z okazji Dnia Kobiet oraz świeżo ugotowany żurek z białą kiełbaska. Podczas spotkania Koleżanki wyrecytowały przygotowane wcześniej wierszyki i piosenki oraz podziękowały Panom za trud, jaki włożyli w organizację tego dnia.

zapraszamy do galerii zdjęć Roberta Tomczaka- link Dzień Kobiet

Dorota Tomczak