Niepodległościowa wycieczka rowerowa

Święto Niepodległości rowerzyści z Gubińskiego Klubu Rowerowego „Luz” uczcili organizując „Niepodległościową wycieczkę rowerową”.

Zanim wyruszyliśmy na trasę delegacja z PTTK OM Gubin wzięła udział w Narodowym Święcie Niepodległości w parku im. 5 Dywizji Generała Władysława Andersa.

Główny organizator wyprawy kol. Stanisław  opracował bardzo ciekawą ok. 30 km trasę, która przebiegała przez miejscowości: Gubin – Bieżyce – dalej w kierunku Pola i przez Chęciny – Chociejów – Czarnowice – Dobrzyń –Żenichów – Gubin.

Na miejsce zbiórki zgłosiło się czternaścioro członków „LUZU” oraz jedna osoba towarzysząca.

Stanisław oraz Nina zadbali o biało – czerwone chorągiewki i kotyliony dla każdego uczestnika wyprawy. Cała grupa prezentowała się bardzo ładnie.

Punktualnie o godzinie 11.00 wyruszyliśmy na trasę. Jakież było zdziwienie, gdy po przejechaniu 100 metrów trzeba było zatrzymać się , gdyż ….. Ewie odpadło siodełko. No cóż , jak pech to pech.

Usterkę szybko usunął nasz niezastąpiony  Krzysztof   i Ewa  już na sprawnym rowerze mogła kontynuować wyprawę.

Dalszy przebieg trasy przebiegał już bez żadnych problemów i niespodzianek. Półgodzinna przerwa na odpoczynek odbyła się w miejscowości Chęciny.  W tym czasie prezes Nina , przedstawiła projekt koszulek, w których niedługo będą reprezentować się luzacy. Odbyło się również losowanie koszulki sportowej. Szczęście dopisało … naszej „pechowej” Ewie.

Naładowana energią, wyluzowana grupa cyklistów wyruszyła dalej, by dotrzeć ok. godziny 15.00 do Gubina.

Podziękowania dla organizatorów składają uczestnicy niepodległościowej wycieczki rowerowej.

I.K.