WIOSENNE SADZENIE LASU

Na zaproszenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Gubin Jacka Śliwińskiego w dniu 31 marca 2023 roku uczestniczyliśmy w II edycji doniosłej akcji „Wiosennego sadzenia lasu”. Na ogłoszony apel zarządu oddziału o wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu tylko członkowie GKR „LUZ” stawili się razem z prezeską klubu w ilości 6 członków i jeden sympatyk, dojeżdżając na miejsce zbiórki rowerami.

Po przywitaniu przez nadleśniczego pan Andrzej Nowacki poinformował nas o ustanowieniu międzynarodowego dnia lasu, który przypada na 21 marca każdego roku. Poinstruował nas jak się sadzi młode drzewa.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych stowarzyszeń, policjanci, strażacy oraz kontrahenci tutejszej jednostki. Licznie stawiła się młodzież i dzieci z Powiatowego Domu Dziecka w Gubinie oraz podopieczni Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim. Po słodkim poczęstunku pojechaliśmy sadzić dębowy las.

Liczna grupa szybko uporała się posadzeniem nowego lasu. Powróciliśmy do Dzikowa do budynku gdzie rozpoczyna się Ścieżka Przyrodniczo-Leśna. Podano nam gorącą grochówkę, która nam smakowała. Na zakończenie do naszej grupy przysiadł się nadleśniczy. Przedstawił plany, co lasy państwowe chcą zrobić dla mieszkańców. Mówił o walorach turystycznych i krajobrazowych lasu oraz wytyczeniu szlaków rowerowych. Umówiliśmy się na wspólne spotkanie w celu podjęcia wspólnych przedsięwzięć. Nadleśniczy zainteresował się rowerami naszych luzaków. Przejechał się rowerem bez wspomagania i ze wspomaganiem elektrycznym i ocenił ich walory. Prezes GKR „LUZ” zaprosiła nadleśniczego do jeżdżenia na rowerze w ich grupie. Zaproszenie zostało przyjęte. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie.

W imieniu zarządu oddziału dziękuję nadleśniczemu za zaproszenie, a członkom klubu „LUZ” za uczestnictwo, godne reprezentowanie naszego oddziału, i że zawsze można na Was liczyć.

Prezes zarządu