Wypad miłośników jednośladów do Forst

Do kolejnej wycieczki, jaką zorganizował nasz rowerowy klub była wycieczka rowerowa w dniu 22 sierpnia 2009 r. do Ogrodu Róż w Forst,- miasta oddalonego 35 km od Gubina. Komandor wycieczki – Janusz Koliński poprowadził cyklistów trasą rowerową , ciągnącą się wzdłuż Nysy Łużyckiej.Jadąc bardzo dobrymi trasami rowerowymi mogliśmy już na samym początku cieszyć się piękną pogodą oraz urokami zieleni. Po pokonaniu ok. 20 km natrafiliśmy na odbywający się w miejscowości Briesing festyn strażacki. Było to okazja na odpoczynek, pamiątkowe zdjęcia przy starych wozach strażackich. W dalszą drogę wyruszyliśmy po ok. 20. min odpoczynku, a 5 km przed Forst czekała na nas grupa rowerzystów z Jasienia i Lubska.Do Ogrodu Róż dotarliśmy już zwięszoną grupą. Wchodząc do parku już na początku mogliśmy podziwiać pełne artyzmu stworzone rzeźby, kamienne amfory, dziedzińce pergoli i fontanny.Podziwialiśmy wiele gatunków róż wysokopiennych, karłowatych pnących, kaskadowych o przepięknych barwach i cudownych zapachach. Znaleźliśmy również różne gatunki iglaków, wiecznie zielonych krzewów oraz ogrom letnich kwiatów.W parku natrafiliśmy na miejsce, gdzie na łonie natury zjedliśmy ciepły posiłek, a apetyt dopisywał wszystkim. W drogę powrotną do swoich miejscowości wyruszyliśmy zauroczeni z nadzieją na następny powrót w to zaczarowane miejsce.

Iwona Kolińska