Byliśmy na KULIGU

01de91ffab6880a50W dniu 9 stycznia 2010 r. Klub Górski „Dreptaki” i Zarząd OM PTTK w Gubinie zorganizowali dla swoich członków kulig. Do Kosarzyna, pomimo bardzo obfitych opadów śniegu, dojechało aż 29 uczestników tej udanej imprezy turystycznej.

Punktualnie o godzinie 11.00 do Stanicy wodnej PTTK w Kosarzynie dojechał Pan Adam Zając z Łomów ze swoim zaprzęgiem konnym. Do zaprzęgu oprócz małych sań dołączono duże sanie, wykonane specjalnie na tę okazję przez Franka Sałandziaka. Pierwszą turę kuligu koniki dowiozły z Kosarzyna do Łomów i z powrotem. Druga i trzecia tura dojechała kuligiem do plaży „Oaza”. Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem pięknej scenerii zimowej okolic Kosarzyna.

be905cf07bf8ba171 Organizatorzy przygotowali również ognisko, przy którym można było się ogrzać, upiec kiełbaskę oraz pośpiewać turystyczne piosenki, przy dźwiękach gitary Krzysztofa Szmigielskiego.Zarząd OM PTTK w Gubinie dziękuje wszystkim organizatorom tej udanej i dobrze zorganizowanej imprezy turystycznej. Szczególne podziękowania należą się : Frankowi Sałandziakowi, Tadeuszowi Mochnaczowi, Eli Guziewicz, Andrzejowi Konieczce. Już z utęsknieniem czekamy na następny kulig.

Iwona Kolińska