I NOCNY RAJD ROWEROWY PO GUBINIE

d1135e3eef6db1ffbJesienny wieczór najczęściej kojarzy się z domowym zaciszem, wypoczynkiem przed telewizorem. Ten stereotyp postanowili zburzyć członkowie Gubińskiego Koła Rowerowego „LUZ” przy Oddziale Miejskim PTTK w Gubinie. Zaproponowali oni mieszkańcom alternatywną formę spędzenia czasu w postaci Nocnego Rajdu Rowerowego po ulicach Gubina. O zmierzchu 6 października br. dziedziniec przed siedzibą OM PTTK w Gubinie zaroił się od rowerzystów na oświetlonych rowerach. Liczba chętnych do wspólnej, nocnej wyprawy przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wśród ok. sześćdziesięciu uczestników znaczną część stanowiły dzieci i młodzież w różnym wieku. Najmłodsze z dzieci miało…… 4 miesiące i oczywiście jechało w towarzystwie swojej mamy.

Punktualnie o godzinie 19.00 cykliści wyruszyli na trasę wiodącą ulicami wokół miasta Gubina za przewodnikiem, członkiem GKR „LUZ” Stanisławem Pawłowskim. Przejazd zabezpieczała Policja przy wydatnej współpracy motocyklistów z klubu „LGM 125”, którzy czuwali nad bezpiecznym przejazdem rowerzystów. Peleton rozświetlonych jednośladów przemierzających nocą miasto sprawiał niesamowite wrażenie i spotkało się z sympatią mieszkańców Gubina. Uwagę przyciągały dzieci, dla których przejechanie 12 kilometrów na małych, dziecinnych rowerkach było nie lada wyzwaniem. Zakończenie rajdu nastąpiło około godziny 21.00 na placu im. Jana Pawła II.

302e3e0359d365d07Rozstrzygnięto wówczas konkurs na najpiękniej udekorowany i rozświetlony rower. Jury składające się z członków Zarządu GKR „LUZ” wytypowały zwycięzców konkursu.

Wśród dorosłych wyróżniony został Krzysztof Szmigielski, natomiast 3 puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta powędrowały do rąk małych cyklistów.

Organizatorzy dziękują wszystkim rowerzystom uczestnikom rajdu za tak liczny udział w imprezie i jednocześnie apelują do mieszkańców miasta o przyłączanie się w przyszłości do licznych inicjatyw proponowanych przez OM PTTK Gubin.

Wszystkie inicjatywy OM PTTK Gubin znajdziecie na stronie http://www.pttk.gubin.com.pl oraz na Facebooku pod adresem OM PTTK Gubin.