„Jeśli kobieta czuje, że w niebie dzieje się coś niezwykłego, znajdzie drabinę, żeby po niej wejść”

Wieloletnia Członkini PTTK OM w Gubinie, nasza Koleżanka, a dla niektórych – Przyjaciółka, Janina „Kaśka” Izdebska odeszła w niedzielę, 11 września 2022 r. Pocieszajmy się myślą, że i w niebie zaznaczy swoją obecność!

To o Niej przecież jedna z naszych koleżanek pisała:
Urodzona w Bronowicach,
gdzie Rydel zachwycił się Młodą,
od lat zadziwiała gubinian
humorem, dowcipem, energią, swadą, talentem, urodą.

Była bowiem Kaśka osobą nietuzinkową, zawsze otoczoną gronem przyjaciół i znajomych, ciekawych Jej opowieści i poglądów.
Do gubińskiego PTTK należała od 1990 r., aktywnie uczestnicząc w jego życiu. Była członkiem Sądu Koleżeńskiego, jako liderka miejskiego życia kulturalnego organizowała w klubie PTTK spotkania z ciekawymi ludźmi, niemal zawsze brała udział w wycieczkach oddziałowych, z których pisała relacje – żywe, obfite w szczegóły, rzeczowe i jakże często zabarwione humorem. Pomysłowa, pracowita, otwarta na świat i ludzi, elegancka, mądra, empatyczna – po prostu WSPANIAŁA i NIEZASTĄPIONA.
Taką Ją zapamiętamy i będziemy wspominać, tęskniąc!