Narodowy Dzień Niepodległości

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Gubina Polskie Towarzystwo Turystyczno -Krajoznawcze Oddział Miejski W Gubinie uczestniczyło w obchodach Narodowego Dnia Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę (11.11.2023 r.), o godzinie 11.00 przed pomnikiem w parku przy ul. Gen. Władysława Andersa. Z tej okazji delegacja oddziału w składzie: Tadeusz Lech, Teresa Zajkowska i Nina Portwich-Ptak złożyła wiązankę kwiatów w barwach narodowych. Oddział reprezentowali członkowie Gubińskiego Klubu Rowerowego „LUZ”, którzy po zakończeniu uroczystości miejskiej razem z Gubińskim Klubem Rowerowym „BIDON” i sympatykami wyruszyli na „Rowerowy Rajd Niepodległości”. Po przejechaniu 10 km zakończyli go na małym stadionie miejskim. Odśpiewano pierwszą zwrotkę hymnu a uczestnicy rajdu otrzymali okolicznościowe dyplomy. Były podziękowania za zorganizowanie tego rajdu dla władz ” „BIDONA” i naszych kol. Teresy Zajkowskiej i Niny Portwich-Ptak. Przedsięwzięcie zakończono przy ognisku spożywając kiełbaski. Na pamiątkę wykonane zostało wspólne zdjęcie uczestników.