Nim trafisz do lekarza

Kilkunastoosobowe grono członków i sympatyków PTTK OM w Gubinie ponownie skorzystało z wykładu Pani mgr Małgorzaty Ciebiery. Spotkanie odbyło się 30 listopada w gościnnym w klubie TRAMP i było poświęcone profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Prelegentka starała się uświadomić, że choroba wieńcowa, zawał serca, udar mózgu czy miażdżyca stanowią poważne zagrożenie dla naszego życia i dobrej kondycji fizycznej. Są one bardzo powszechne na całym świecie, a w Polsce w 2021 roku choroby krążenia odpowiadały za 35% zgonów. Pani Małgorzata przekonywała, że bardzo ważne jest podejmowanie działań profilaktycznych, które zmniejszają ryzyko ich wystąpienia. Duże zainteresowanie słuchaczy to wystarczający powód, by kontynuować spotkania. Zatem: cdn.