Noworoczne niespodzianki

Nowy Rok “wysypał “ nam ambitnymi planami pracy, które przedłożyły Koła i Kluby z Oddziału Miejskiego PTTK w Gubinie. Działacze z wielką werwą zabrali się do pracy.

Szkoda tylko, że część zamierzeń jest niezgodna z celami statutowymi PTTK i bardziej pasują one dla klubu emerytów, czy koła gospodyń miejskich. Kuriozum stanowi umieszczenie w Planie Pracy Koła terminarza posiedzeń jego zarządu . To jest plan pracy Koła, a nie zarządu.

K.K. na posiedzeniu w dniu 12 lutego br. omówiła zagadnienia związane z współpracą z organizacjami zaprzyjaźnionymi i z tymi organizacjami, w których PTTK jest członkiem. Apelujemy o aktywniejsze uczestnictwo w organizacjach międzynarodowych oraz o włączenie się do pracy innych struktur PTTK w województwie i kraju.

Należy bardziej w działalności stowarzyszenia zwracać uwagę na cele statutowe PTTK nie zapominając o ponad stuletniej tradycji naszego stowarzyszenia.

Pracę Klubu Czeskich Turystów przedstawił zaprzyjaźniony z naszym Oddziałem kol. Ryszard Kuczer z Lubska, który jest członkiem KCT. Omówiono też znaczenie produktu regionalnego w promocji regionu. Postanowiono publikować cykle artykułów:„Z PTTK spacerkiem po Starym Gubinie” oraz „ Kultury Świata „.

Komisja Krajoznawcza przy OM PTTK w Gubinie