ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

W dniu 27 maja gościliśmy na terenie stanicy w Kosarzynie uczestników „ Odjazdowego Bibliotekarza” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gubinie. Uczestniczący wyruszyli rowerami spod biblioteki. Do Kosarzyna dotarli po około godzinie. Tam na stanicy czekał już rozpalony grill, chłodne napoje, kawa i słodki poczęstunek.

Przy słonecznej pogodzie, uczestnicy bibliotecznej imprezy mieli okazję wysłuchać prelekcji Tadeusza Lecha „Historia miejscowości Kosarzyn”. Niektórzy byli zdumieni, że mieszkając tak blisko nie znają tak niesamowitych faktów z historii regionu. Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki zachęcały do przeczytania omawianą ostatnio książkę o niezapomnianym Gustliku: „Ty pieronie! Biografia Franciszka Pieczki”. Ta pozycja to wnikliwy i czuły obraz aktorskiej wielkości połączonej ze skromnością, prawością i uczciwością Franciszka Pieczki. Wspaniała pogoda, piękne widoki i możliwość pływania po jeziorze rowerami wodnymi sprawiła, że czas upłynął nam bardzo szybko, aż nie chciało się wracać do miasta. Miła atmosfera i doskonałe humory sprzyjały integrowaniu się „odjazdowych bibliotekarzy” i członków naszego oddziału. W imprezie udział wzięło 16 członków PTTK.