Ruszaj się, bo zardzewiejesz!- Piknik nad Odrą

dsc05019„Ruszaj się, bo zardzewiejesz!” to hasło pikniku nad Odrą, który odbył się w dniu 2 maja 2010 r. i który zorganizował Gubiński Klub Rowerowy „LUZ”.

Odpowiedzialni za organizację imprezy rowerowej członkowie Klubu: Aleksander Pieróg, Wojciech Kacperski i Ryszard Turowski wywiązali się z powierzonego im zadania na ocenę celującą. Opracowana wcześniej trasa wycieczki rowerowej przebiegała przez miejscowości: Gubin – Jaromirowice – Wałowice- Drzeńsk Wielki- Żytowań – Kosarzyn –Łomy. dsc05058W Łomach, jadąc w kierunku Odry przywitały nas przepiękne widoki krajobrazu nadodrzańskiego oraz głośne kumkanie żab. Zauroczeni przyrodą, jadąc wałem dotarliśmy do miejsca pikniku.

Tam czekało już rozpalone ognisko, na którym piekła się karkówka i ziemniaki. Te przepyszne rarytasy przygotowali Ewa Brewerska i Wojciech Kacperski.

Po posiłku i krótkim odpoczynku zostały rozegrane 3 konkurencje: Pierwsza konkurencja polegała na „łowieniu rybek” na czas. Najlepszymi okazali się: Wojciech Kacperski (I miejsce), Roman Nalepa (II miejsce), Ryszard Turowski – (III miejsce). W drugiej konkurencji „Trafianie piłeczkami pingpongowymi za pomocą paletki do celu stałego” najlepsze miejsca zdobyli: Iwona Kolińska (I miejsce), Martyna Bączyk (II miejsce), Kazimierz Walaszko – (III miejsce). dsc05079W ostatniej konkurencji „Rzuty boulami, jak najbliżej „świnki”” zwyciężyli: Kazimierz Walaszko (I miejsce), Iwona Kolińska (II miejsce) , Aleksander Pieróg (III miejsce)

Dla najlepszych w poszczególnych konkurencjach zostały wręczone drobne upominki. Czas spędzony na pikniku upłynął bardzo szybko, wzięło w nim 15 miłośników jednośladów, a najmłodzą uczestniczkę była Majka Pieróg (3,5 lat), która z wielką ochotą brała udział w konkurencjach. W drogę powrotną rowerzyści pojechali wałem do Kosarzyna, dalej drogą leśną dojechali do Żytowania, by ścieżką rowerową skierować się do Gubina.

Organizatorom wycieczki dziękuję za świetnie przygotowaną imprezę rowerową.

Iwona Kolińska- prezes Gubińskiego Klubu Rowerowego „LUZ”

Foto: Janusz Koliński