Turystyka rowerowa „luzaków”

Nie ma jak „Luz”!

Gubiński Klub Rowerowy „Luz” nie zmarnował pięknej niedzieli! Wycieczkę zainicjował wyśmienity zarząd klubu w osobach Nina Ptak, Iwona Kolińska i Stanisław Pawłowski.

6 listopada 2022 r. o godzinie 10.30 na Wyspie Teatralnej zjawiło się czternaścioro członków klubu i jedna osoba z KT 1 oraz jedna osoba z KT 3 „Dokąd” . Stanisław prowadził rowerzystów przez Guben, Schladsdorf, Kerkwitz, Bärenklau, Lübbinchen. Umiarkowane tempo pozwalało napawać się urokami jesiennej przyrody i spokojem pogrążonych w niedzielnej aurze domostw. Od czasu do czasu grupa zatrzymywała się: a to na pogawędkę, a to na mały popas, a to, by podziwiać imponujący pałac w Bärenklau.

Trasę 39,5 km grupa zakończyła krótko po godzinie 15.00, tradycyjnie już na gubińskiej Wyspie Teatralnej. Piękna pogoda, znakomite humory, koleżeńska atmosfera, możliwość wspólnego spędzenia czasu… Czegóż chcieć więcej?!

Teresa Zajkowska