WYCIECZKA NA CYPR

Kol. Zbigniew Rudziński z PTTK Ziemia Gorzowska organizuje wycieczkę na CYPR w terminie 19-26.10.2024. Tylko członkowie PTTK. To ostatni wyjazd jaki ja na wyspę Afrodyty poprowadzę! Wyjeżdżamy z Gorzowa w sobotę do Poznania tak, by spotkać się na lotnisku Ławica o godz. 18.oo. Wylatujemy o godz. 20.00, lądujemy w Pafos o godz. 0.20. Powracamy z Pafos w sobotę o godz. 17.00, lądujemy w Poznaniu o 19.30. Różnica strefy czasowej 1 godzina. Bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55*40*20 cm i drugi 40*20*25. Aby nas móc odprawić, proszę nadeślijcie mi aktualne dane: imię/imiona i nazwisko tak jak w dokumencie, data urodzenia, rodzaj dokumentu (paszport lub dowód), nr dokumentu, data ważności dokumentu, kraj wydania, kraj stałego pobytu.

Po przesłaniu zgłoszenia tylko na adres e-mail: zrudzinski@wp.pl i otrzymaniu potwierdzenia wpisania na listę uczestników, proszę o przesłanie od razu darowizny na konto Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej: 55 1140 2017 0000 4302 1092 5982 w wysokości 2250,00 zł od osoby z dopiskiem „darowizna na cele statutowe PTTK Cypr ”. Sprawa darowizn jest pilna, bo dostępność i cena noclegów i lotu mogą ulec zmianie. Liczba uczestników 12 – 14 osób.

Kwaterujemy się w czterech apartamentach 4- osobowych. Wszystkie pokoje posiadają aneks kuchenny, samodzielne łazienki. Program: Pafos: Grobowce Królewskie (podziemna nekropolia obiekt UNESCO), Bazylika i kościół Kariaki, Park archeologiczny (UNESCO) z najpiękniejszymi mozaikami świata antycznego, odeon, Zamek Czterdziestu Kolumn, Katakumby bizantyjskie, Drzewo Życzeń, zamek wenecki i promenada, meczet, bazar, łaźnia turecka. Wąwóz Avatas: fenomen natury, trzykilometrowy wąwóz o ścianach tak blisko oddalonych od siebie, że ponad naszymi głowami wiszą zaklinowane głazy. Klasztor Neofitasa: niezwykły kompleks kościołów, siedziby mnichów wykute w skale. Park narodowy Akamas, Łaźnia Afrodyty. Monastyr Chrysorrogiatisa, piękne widoki i smaczne wina. Posiłki będziemy mogli wg własnych potrzeb przygotowywać także samodzielnie w aneksach kuchennych. Koszty na dzień dzisiejszy (lot z 2 bagażami, noclegi w apartamentach, transport lokalny, zwiedzanie, koszt prowadzącego). Ubezpieczenie we własnym zakresie. Proszę zabrać EKUZ. Biorąc udział w wyprawie, uczestnik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i bezpłatne wykorzystanie materiałów audiowizualnych ze swoim udziałem w celach promocyjnych PTTK.

Pozdrawiam Zbyszek