XVIII Piknik Rowerowy „W Sercu Łużyc”

XVIII  PIKNIK ROWEROWY „W SERCU ŁUŻYC”

Zgodnie z tradycją, Gubiński Klub Rowerowy „LUZ” PTTK OM Gubin w dniu 21 lipca 2024 roku był organizatorem kolejnego już, XVIII Pikniku Rowerowego „W sercu Łużyc”.

Miejscem spotkania rowerzystów, dzięki uprzejmości Prezesa Stowarzyszenia Strzelecko-Obronnego, Gubińskiego Klubu Sportowego, była wiata strzelnicy PIONIER w Gubinie skąd rowerzyści wyruszyli na trzy trasy rowerowe: I – o dł. ok. 23 km, II – o dł. ok. 30 km i III – o dł. ok. 40 km i gdzie odbyła się dalsza część Pikniku. Ciekawostką tego Pikniku była konieczność stawienia się w pkt. kontrolnych na trasach i podstemplowanie karty startowej co upoważniało do losowania atrakcyjnych nagród rzeczowych, które zostały rozlosowane po przejechaniu tras rowerowych. Mimo panującego upału (ok. 34 st. C), rowerzyści ukończyli trasy w dobrych humorach. Po przejechaniu tych tras uczestnicy Pikniku zostali nakarmieni i napojeni dzięki wydatnej pomocy Burmistrza Miasta Gubina, Wójta Gminy Gubin oraz Zarządu PTTK OM Gubin. W dalszej części odbyły się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców oraz uhonorowanie najmłodszego i najstarszego uczestnika Pikniku.

W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gubin i przedstawicielowi LGD Grupa Łużycka za atrakcyjne nagrody dla uczestników Pikniku.

Słowa podziękowania kierujemy również do Sołtysów Drzeńska Małego i Sękowic za udostępnienie świetlic wiejskich dla rowerzystów przemierzających trasy rowerowe oraz do koleżanek i kolegów z innych Kół PTTK OM Gubin za wydatną pomoc podczas przebiegu Pikniku.

W imprezie uczestniczyło ok. 60 osób, z przewagą przede wszystkim rowerzystów, z Bolesławca, Gorzowa Wlkp., Gubina, Jasienia i Krosna Odrzańskiego.

Cała impreza odbyła się przy muzyce i dobrej zabawie. Miło nam było widzieć Was wszystkich. Do zobaczenia za rok.
W imieniu Zarządu GKR LUZ – S.P