„ZABAWA KARNAWAŁOWA”

f19e1da52ca6276e4 Zgodnie z Rocznym Planem Działania Koła Terenowego Nr 1 w dniu 16 stycznia 2010 r. odbyła się zabawa karnawałowa. W imprezie wzięło udział 21 członków PTTK i 3 sympatyków. Rozpoczynając imprezę prezes koła w imieniu zarządu koła złożył wszystkim członkom życzenia noworoczne i zapoznał z planem działania koła na 2010 rok.

Był też odczyt na temat: „Karnawał w kulturach świata ”, w którym przedstawiono genezę karnawału i zapoznano z najbardziej znanymi z nich na świecie: w Rio de Janeiro, Notting Hill Carnival w Londynie , w Wenecji , w Niemczech oraz na Wyspach Kanaryjskich.

99d5a4996d809245a Przy muzyce tańczono i biesiadowano wspominając imprezy z poprzednich lat. Śpiewaliśmy również turystyczne piosenki a przygrywał nam na gitarze wirtuoz tego instrumentu kol. Jarek Felkel. Imprezę przygotowały kol. Izabela Eret. i Iwona Szymańska., którym zarząd koła składa podziękowanie za poświecony czas. Zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 20 lutego . Na „WIECZORZE TURECKIM” pokażemy zdjęcia z pobytu w tym kraju, podzielimy się wspomnieniami i skosztujemy „gubińskiego kebabu”.

Ewa Dąbek.