Zlot Winobraniowy

W dniach 5-7.09.2014r. odbył się XVIII Zlot Winobraniowy. Organizatorem był Klub Turystyki Kolarskiej LUBUSZANIE 73 działający przy Oddziale PTTK Zielona Góra. Wraz z moją koleżanką Krysią uczestniczyłem w tej imprezie.

W piątek 5.09.14r. po przyjeździe i zakwaterowaniu odbyło się otwarcie zlotu przez kol. Henię, prezes klubu Lubuszanie 73. Na zlot przyjechali cykliści z różnych stron Polski, było nas razem 70 osób. Po przywitaniu ognisko, poczęstunek, omówienie tras wyjazdowych. Były trzy do wyboru: 20, 60 i 90 km. Wybraliśmy trasę średnią, bardzo urozmaiconą.

W sobotę zwiedziliśmy m. in. Muzeum Etnograficzne w Ochli, winnicę „Ingrid” w miejscowości Łaz oraz ogród botaniczny w Zielonej Górze. Następnie zjedliśmy w Barze Turysta dobry i syty obiad. Ciężko było potem wsiąść na rower, aby dojechać do bazy w Przytoku. Wieczorem po powrocie odbyły się konkursy. W jednym z nich zająłem I miejsce- otrzymałem piękny puchar. Moja koleżanka Krysia również otrzymała nagrodę za kompozycję „jesienny bukiet”.

W niedzielę 7.09.14r. niestety trzeba było się rozstać. Pożegnaliśmy się ze znajomymi i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy na klubową coroczną imprezę- Święto Pieczonego Ziemniaka, która odbywała się w Kosarzynie.

W imieniu swoim i mojej koleżanki dziękujemy organizatorom Zlotu „winobraniowego”, no i naszym koleżankom i kolegom za organizację pikniku. Namawiam wszystkich do turystyki rowerowej, jest to naprawdę wspaniała sprawa. Można poznać wiele osób, zobaczyć piękno Polski. Nie wspominając, że rower to zdrowy, ekologiczny środek transportu.

Pozdrawiam wszystkich

R. Skrzypczak