ROZPOCZĘCIE SEZONU ROWEROWEGO 2019

Zgodnie z zapowiedzią Gubiński Klub Rowerowy „LUZ” OM PTTK w Gubinie, 16 marca 2019 roku rozpoczął „Sezon rowerowy 2019” rajdem rowerowym na trasie Gubin – Coschen (Niemcy) – Żytowań – Drzeńsk Wielki – Wałowice – Drzeńsk Mały – Komorów – Gubin.

c04e5016bd864e66c28aa16c873e31ee62Przy dość chłodnej pogodzie na trasę wyjechało łącznie 18 uczestników rajdu. Wśród uczestników rajdu miło nam było gościć troje członków PTTK z zaprzyjaźnionego Jasienia, którzy dołączyli do nas w m. Żytowań. Trasę 25 km przejechaliśmy w „spacerowym tempie” mając na uwadze konieczność rozgrzania się po sezonie zimowym. Zakończeniem rajdu była gorąca grochówka przy ognisku u kol. Eli i Stanisława oraz niespodzianka w postaci prelekcji nt. domowej produkcji wina i piwa zaprezentowanej przez kol. Henryka. Oczywiście nie obyło się bez degustacji wina i piwa. Mimo doskonałych humorów, nasze ognisko zostało ugaszone przez nieproszony, ale zapowiadany deszcz.

Chociaż pogoda była kapryśna, pierwsze spotkanie na rowerach członków GKR „Luz” uważamy za udane.

Następne spotkanie na rowerach członków GKR „Luz” – 6 kwietnia 2019 r. w czasie III RAJDU ROWEROWEGO – „WKRĘĆ SIĘ W AUTYZM”

Z turystycznym pozdrowieniem S.P.