RELACJA Z II NOCNEGO RAJDU ROWEROWEGO

W niedzielę 22 września 2019 roku w „Dniu bez samochodu” Gubiński Klub Rowerowy „Luz” OM PTTK Gubin przeprowadził zapowiadany wcześniej II Nocny Rajd Rowerowy.

dscx06083Punktualnie o godz. 18.00 z placu im. Jana Pawła II (placu obok Fary) wyruszyły trzy grupy rowerzystów, 56 osób, w tym 11 dzieci (najmłodszy 6 miesięcy – oczywiście w ciągnionej przez rodziców przyczepce rowerowej) do najstarszych – 74 latka (jeszcze jadący samodzielnie) jadąc ścieżką rowerową w kierunku Wyspy Teatralnej i dalej ścieżką rowerową wzdłuż Nysy Łużyckiej aż do wsi Budoradz. Przejazd poszczególnych grup rowerowych zabezpieczali doświadczeni turyści rowerowi GKR „Luz” i GKR „Bidon” .dscx06145Dzięki uprzejmości Pani Sołtys Budoradza uczestnicy rajdu mogli odpocząć na ławeczkach w centrum wioski i poczęstować się zakupionymi owocami przez sponsora „Rowery.fit VERDONE autoryzowany dealer KROSS i KELLYS, Wałowice 74A”. Około godziny 19.00, prowadzący poszczególne grupy, ponaglani przez najmłodszych uczestników rajdu, którzy pragnęli zaprezentować swoje oświetlone rowery po zachodzie słońca, wyruszyli w drogę powrotną do Gubina, poruszając się nowymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż ulicy Generała Sikorskiego do mety, która znajdowała się na parkingu obok PSB „Mrówka”. Przejazd rozświetlonych rowerzystów „podglądali” ukradkiem mieszkańcy domów położonych wzdłuż ścieżki rowerowej oraz kierowcy samochodów, którzy przykładnie zatrzymywali się przed przejazdami dla rowerów.

Na mecie rajdu jury wybrało trzy najlepsze pomysły na najciekawiej oświetlony i ustrojony rower. Właścicieli tych wyjątkowo wyglądających jednośladów uhonorowano medalami i nagrodami rzeczowymi.

dscx06141Ponadto przygotowaliśmy fanty do rozlosowania w postaci nagród rzeczowych typowych dla rowerzystów oraz 10 bezpłatnych 1-godzinnych biletów wstępu na basen. Darczyńcom fantów – Pani Zdrojewskiej i Państwu Sikorskim – dziękujemy za okazaną pomoc. Dziękujemy również pozostałym bezimiennym osobom za uatrakcyjnienie rajdu. Składamy także serdeczne podziękowania członkom GKR „Bidon” za okazaną pomoc podczas przejazdu uczestników po trasie rajdu. Rajd zakończył się ok. godz. 20.30.

Organizatorzy dziękują wszystkim rowerzystom za tak liczne uczestnictwo i wspaniałą dyscyplinę podczas rajdu oraz zapraszają na podobne imprezy w przyszłym roku. Do miłego zobaczenia.

Stanisław Pawłowski