Spotkanie pasjonatów turystyki rowerowej.

W dniach 11.09- 13.09.2015 po raz trzeci odbyło się spotkanie pasjonatów turystyki rowerowej.

W piątek 11.09 br. przyjechali do nas turyści rowerowi z Nowej Soli, Zielonej Góry, Przylepu. Bazą noclegową tym razem był hotel „Nysa” w Gubinie. Warunki dobre, jedzenie również niczego sobie. Piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy wieczorem integracyjnym.

W sobotę o godz. 10.00 spod oddziału PTTK w Gubinie wyruszyliśmy 15- osobową grupą w trasę. Przebiegała ona malowniczo położonymi ścieżkami. Z Gubina w kierunku Korkwitz przez Drewitz dotarliśmy do Peitz. Zwiedzanie miasta oraz odpoczynek. Dalej wyruszyliśmy do parku rozrywki w Neuendorf. Miejsce naprawdę ciekawe i godne polecenia. Tutaj posiłek oraz zwiedzanie. Dalsza trasa w kierunku Jänschwalde. Lotnisko. Po oglądaniu lotniska jedziemy dalej drogą wzdłuż kopalni węgla brunatnego. Kawałek dalej rozdzielamy się na dwie grupy. Jedna jedzie zobaczyć wielką koparkę i wydobywanie węgla. Druga wraca do Gubina. Po przyjeździe na miejsce czas na chwilę odpoczynku, a następnie spotkanie towarzyskie w Klubie w Domu Turysty w Gubinie.

13.09.- w niedzielę, pożegnanie uczestników. Wszyscy byli zadowoleni. Mamy nadzieję, że spotkania przyjaźni wejdą w kalendarz imprez Gubińskiego Klubu Rowerowego „LUZ” przy OM PTTK w Gubinie.

Dziękujemy serdecznie uczestnikom spotkania i do zobaczenia!!!.