Wreszcie na rowerach!

Po okresie przymusowego lockdownu, stęsknieni za ruchem i towarzystwem, członkowie Gubińskiego Klubu Rowerowego „ LUZ” powiedzieli: Dość! Ruszamy! Spacer na jednośladach odbył się w niedzielę – 28 czerwca 2020. Zachowując stosowny środki ostrożności i unikając dyskusji politycznych (wszak obowiązywała cisza wyborcza), po oddaniu głosów na właściwego kandydata, spotkali się na wyspie: Grażyna Dymarczyk, Jadzia Kowalska, Danusia Sipak, Teresy – Zdrojewska i Zajkowska oraz Krzysiek Szmigielski i Romek Skrzypczak.

Dwudziestokilometrowy dystans nie zmęczył grupy, tym bardziej że znalazł się czas na przyjemny odpoczynek nad urokliwym jeziorkiem w pobliżu Guben. Grażynka i Jadzia nie odmówiły sobie przyjemności pływania w ten słoneczny i ciepły dzień. Największą frajdę sprawiły nam jednak …czereśnie! Pyszne, słodkie, soczyste, dojrzałe… One po prostu czekały na nas! Tę niespodziewaną czereśniową ucztę zawdzięczamy Tereni Zdrojewskiej. Okazało się, że nie tylko doskonale zna ona ścieżki rowerowe sąsiadów zza Nysy, ale też wie, gdzie rosną przydrożne czereśnie. Przyznać trzeba, że nie zmartwił nikogo nawet fakt, że właśnie Terenia złapała gumę. Gdy Romek pomagał zmieniać oponę, reszta towarzystwa mogła ucztować niczym stado szpaków.

Oczywiście po tak przyjemnie spędzonym dniu nie mogło zabraknąć decyzji, że podczas następnej niedzieli 5 lipca o godz. 9.00 wyruszymy z Wyspy Teatralnej na nieco dłuższą wycieczkę rowerową z metą w Neuzelle, o czym zawiadamia Wasza „Fajna Szprycha”.

Więcej informacji pod nr tel. 606428747 Wreszcie na rowerach!