c43ffa2fd857143c616.06.09. Wycieczka rowerowo -kajakowa dla uczniów szkół pn.”Zbliżają się wakacje”

Zgodnie z rocznym planem pracy Klubu Rowerowego „Luz” wycieczka rowerowo – kajakowa dla uczniów odbyła się zgodnie z planem, a głównym celem tej imprezy było przedstawienie uczniom sposobu bezpiecznego spędzania czasu wolnego w czasie wakacji.

3f1af3654deb2c5d0Wcześnie rano, ze względu na dość intensywne opady deszczu nikt nie przypuszczał, że planowana już od dłuższego czasu wycieczka do Kosarzyna, nad Jezioro Borek dojdzie do skutku. Jednak los sprzyjał uczniom i organizatorom imprezy, gdyż ok. godz. 7.40 deszcz przestał padać. Zgodnie z planem wycieczki młodzi turyści mięli wyjechać rowerami ok. godz. 8.15.Po 10 minutach opóźnienia uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gubinie pod opieką nauczycieli, Izabeli Ochoty oraz Iwony Kolińskiej wyjechali drogą rowerową w kierunku Kosarzyna.

Pozastała grupa z pod opieką Anny Dyby, Garbieli Jans, oraz rodziców Janusza Kopeć i Zbigniewa Krupińskiego do Kosarzyna dojechali samochodem, ponieważ nie wszystkie dzieci radziły sobie z różnych względów z jazdą na rowerze. W Kosarzynie wszystkie grupy spotkały się ok. godz. 9.40. Po krótkim odpoczynku i zapoznaniu sie z terenem Stanicy PTTK OM Gubin rozpoczęły sie konkursy, zabawy. Panowie/rodzice/ natomiast poczynili wszelkie starania, aby przygotować grilla.

5486d46fec45dff41O godz. 11.00 na uczestnków wycieczki czekała niespodzianka, bowiem każdy mógł pod opieką ratowników WOPR popływać na kajakach. Dla wielu było to wielkie przeżycie. Niektórzy po raz pierwszy mięli w rękach wiosła, po raz pierwszy siedzieli w kajakach, po raz pierwszy popłynęli aż na środek jeziora.Po paru próbach dla większości wiosłowanie nie sprawiało juz żadnych problemów.Potem była jeszcze grillowana kiełbaska, porządki po sobie, a na koniec v-ce prezes d.s statutowych Iwona Kolińska rozdała wszystkim uczestnikom upominki i w imieniu Zarządu OM PTTK życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji. OM PTTK, uczniowie i nauczyciele SOSW w Gubinie dziękują młodym ratownikom WOPR, za bezpieczne kajakowanie po jeziorze Borek. Zarząd OM PTTK w Gubinie życzy wszystkim uczniom,nauczycielom, turystom,członkom PTTK słonecznych, wakacji oraz urlopów, a także pięknych zdjęć i wspomnień.

Iwona Kolińska

zapraszamy do galerii zdjęć /GKR luz/galeria/