10-lecie Klubu Turystyki Rowerowej „SIGMA” Poznań /Głuszyna/ 20.10.2012

4caabe079d8cda1c3Klub Turystyki Rowerowej „SIGMA” tworzą członkowie klubów z oddziałów PTTK w Wielkopolsce. Pomysł zawiązania klubu pojawił się w 2002 roku wśród grupy „rowerowych” przyjaciół, którą tworzyli Wiesia Kil- obecnie Prezes Klubu, Jola Świderska, Romek Królak, Wojtek Malinowski, Andrzej Szymański i Rysiu Walerych.

0c19c67f1d4251767SIGMA jest organizatorem wielu ciekawych imprez, w tym m.in. Ogólnopolskiego Zlotu „Poznańska Wiosna z Koziołkami- Lokacja Miasta Poznania”, cyklu jednodniowych wycieczek w okolice stolicy Wielkopolski, rowerowego zjazdu rzeką Wisłą (wyprawa od źródeł do ujścia Wisły), czy wielodniowych rajdów nadgranicznych. Jest również współorganizatorem wielkopolskich zlotów turystów kolarzy z cyklu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Wielkopolski”, Wiosny i Jesieni Kolarskiej w Poznaniu.

20 października w szkole podstawowej w Głuszynie zorganizowano imprezę urodzinową klubu. Całość imprezy bardzo dobrze przygotowana. Suto zastawione stoły, piękne dekoracje. Aż trudno dać wiarę stereotypom o przesadnej oszczędności Poznaniaków.

Uczestnicy, a było ich 65, bawili się do białego rana. Wśród gości nie zabrakło Prezesa ZG PTTK Lecha Drożdżyńskiego, jak i Prezesa Oddziału poznańskiego PTTK Jerzego Rogala. Jak to na urodzinach nie obyło się bez wielkiego urodzinowego tortu i szampańskiego toastu, a także urodzinowych prezentów, dyplomów i wyróżnień. Wraz z zaproszeniem, w imieniu gubińskiego Oddziału PTTK, w nasze strony jubilaci otrzymali przewodnik „po zabytkach” woj. lubuskiego. Po całonocnych hulankach przyjezdni goście mogli odpocząć w niedalekim schronisku młodzieżowym.

b4180102dd5d35b19Organizatorzy chyba nie spali, rano jak u mamusi czekało na nas śniadanie. Opuszczamy schronisko i zamiast rozjechać się do swoich domów przyjmujemy zaproszenie Wiesi. Znowu zastawiony stół, śmiechy, plany na przyszły rok, śpiewy. A do domu daleko. Około godz. 15 decydujemy się na wyjazd. Warto było wziąć udział w tej imprezie. Super organizacja, wiele życzliwości i przede wszystkim świetni ludzie. Krystyna Sikorska