Spotkanie wyróżnionych

Dnia 7 czerwca 2022 r. w restauracji ISKRA odbyło się spotkanie Zarządu OM PTTK w Gubinie poświęcone uhonorowaniu najaktywniejszych członków oddziału w mijającej kadencji. Gościem specjalnym była Pani Burmistrz Justyna Karpisiak.

Prezes OM PTTK Zbigniew Worobiej rozpoczął uroczystość krótkim przedstawieniem osiągnięć w mijającej kadencji, które nie byłyby możliwe bez ogromnego społecznego zaangażowania gubińskich petetekowców.

Kapituła Wyróżnień ZG PTTK w Warszawie na wniosek OM PTTK w Gubinie nagrodziła: • Wiolettę Glembin – Dyplomem PTTK; • Stanisława Pawłowskiego – Dyplomem PTTK; • Janinę Ptak – Dyplomem PTTK; • Bogumiłę Wiśniewską – Dyplomem PTTK: • Janinę Izdebską – Dyplomem PTTK; • Johannesa Klatzka – Dyplomem PTTK; • Romualda Skrzypczaka – Dyplomem PTTK; • Annę Konstanty – Dyplomem PTTK; • Jadwigę Spalle – Dyplomem PTTK; • Marzenę Koziuk – Dyplomem PTTK; • Kazimierza Walaszkę – Brązową Honorową Odznaką PTTK; •Grażynę Dymarczyk – Brązową Honorową Odznaką PTTK; • Iwonę Kolińską – Brązową Honorową Odznaką PTTK; • Ewę Krygier – Brązową Honorową Odznaką PTTK; • Krystynę Sikorską – Srebrną Honorową Odznaką PTTK; • Tadeusza Lecha – Srebrną Honorową Odznaką PTTK; • Zbigniewa Worobieja – Srebrną Honorową Odznaką PTTK.

Szczególne podziękowania otrzymała długoletnia członkini PTTK Janina (Kaśka) Izdebska za to, że z nami była na turystycznych szlakach, za radość, uśmiech i entuzjazm, jakie wnosiła w każdą petetekowską imprezę. Prezes wręczył jej dyplom , upominek i bukiet kwiatów.

Pani Burmistrz w kilku zdaniach podkreśliła rolę Towarzystwa w krzewieniu idei turystyki i krajoznawstwa wśród społeczeństwa Gubina, a Kaśka wspomniała naszego niedawno zmarłego kolegę : niestrudzonego biegacza, morsa i pasjonata turystyki rowerowej – Kazia Walaszkę.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.